Yazılar

Teşekkürler !

teşekkürler 1

teşekkürler 3teşekkürler 2

teşekkürler 4teşekkürler 5teşekkürler 7777teşekkürler 666teşekkürler 8

 

Annem ile babamın Beslenme ve Diyetetik bölümünde okuyacaksan Yeditepe Üniversitesi’nde okuyacaksın diye zorlamalarıyla tercih ettiğim, fakültedeki ilk dersime sınıfı bulamadığım için giremediğim, kaygılarımı iyi ki ye dönüştüren canım okulumdan mezun oldum. Yeditepe Üniversitesi bana 2 bölüm okuma fırsatı verdi. Bende bu fırsatı değerlendirerek Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile Psikoloji Bölümünü aynı anda bitirdim. Tabi ki çok fedakârlık yaptım. Uykumdan, sosyal hayatımdan, sevdiğim insanlarla vakit geçirmekten, yaz tatillerimden, televizyondan, bilgisayardan ve daha birçok şeyden fedakârlık ettim. Sanırım en içime dokunanı, aralarında çok mutlu olduğum harika insanlardan oluşan halk oyunları kursumu bırakmam oldu. Hala çok özlüyorum o ekibi. Dönemde 15 ders aldığım oldu. Bu da sabah 9 akşam 7 arasında okulda olmak zorundasın demek aslında. Final ve vize haftalarında 1 haftada 15 sınava girmek, günde 3 sınava girmek gerçekten çok zorladı beni.

Ben fedakârlık yaptım. Fakat ailem beni desteklemeseydi asla 2 diplomaya sahip olamazdım. Öncelikle bazen başımı omuzlarına koyup ağladığım, bazense onlara sarılarak kahkahalar attığım fakat iyi kötü her günümde yanımda olan, benim için İstanbul’a gelerek üniversite hayatımı kolaylaştıran müthiş insanlar, babaannem ve büyükbabama sonsuz teşekkürler. 55o km uzağımda olmalarına rağmen hep maddi ve manevi beni destekleyen, Yeditepe Üniversitesine girmeme neden olan annem ve babam, iyi ki varsınız! Telefonda o kadar çok dert dinlediler ki anlatamam 🙂 Tabi zaman zaman telefondan güzel haberler aldılar. İyi ki benim annem ve babamsınız. Ben çok küçükken beni canı pahasına girdaptan kurtaran abim, benim kahramanım sende iyi ki varsın. Ben o olaydan sonra hayata karşı hep dik durdum. Çünkü biliyordum ki beni girdaptan kurtaran abim her zaman arkamdaydı. Abimle aramızda önce 60 km daha sonra 550 km son olarak da okyanuslar girdi. Fakat çok şükür aramızdaki mesafeler abi kardeş ilişkimize zarar vermedi. Seni çok seviyorum abican!

Dualarıyla daima bana destek olan, beni görünce bir kere öpeyim diyen, öpünce de öpemedim diyen anneannem Allah sana uzun ömürler versin inşallah. İmajmakerim, bu kadar dersin yoğunluğun arasında modayı takip etmemi sağlayan ve dualarıyla hep yanımda olan teyzoşum, sana da sonsuz teşekkürler. Dayım sende iyi ki varsın. İstanbul’daki yalnızlığımı gideren, hazırlık kitaplarımı yurda kadar getirip bırakan, doğum günümde gönderdiği meyve sepeti ile kaldığım yurtta adımı duyuran ve beni her konuda destekleyen canım Gamze Halama çok teşekkürler. Aynı şekilde İstanbul’daki yalnızlığımı gideren, Beslenme ve Diyetetik Bölümümü seçme aşamamda beni destekleyerek ömür boyu ücretsiz beslenme danışmanlığı kazanan Nebis Halama da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Emek Apartmanı sakinleri, hakkınızı ödeyemem. Sınav dönemlerimde ettiğiniz duaları, sınav haftamın sonunda yaptığımız kutlamaları asla ama asla unutamam. Apartmanda erkek çocuk olmadığından rahat rahat söyleyebiliyorum. Allah kızlarınızın karşısına sizin gibi iyi insanlar çıkarsın inş.

Ve öğretmenlerim, Şu an üzerimde emeği olan tüm öğretmenlerimin adlarını buraya yazmayı çok isterdim. Fakat 1 tane öğretmenimin bile adını yazmayı unutma endişesi beni bu fikrimden vazgeçirdi. Cumhuriyet İlköğretim Okulundaki, Menekşe Dershanesindeki, Matfen Dershanesindeki, Mustafa Kayadaki, Göl Anadolu Öğretmen Lisesindeki, Birey Dershanesindeki ve Yeditepe Üniversitesindeki tüm öğretmenlerime sonsuz teşekkürlerimi sunarım. İyi ki varsınız ve iyi ki vardınız!

Karamsar düşüncelere daldığımda beni destekleyen, sen yaparsın Merve diyen tüm arkadaşlarımda çok teşekkürler. Bu kadar uzun bir yazıyı sonuna kadar okuyan ve bana dualarıyla destek veren tüm herkese çok teşekkür ederim.

Allah’ım beni bu güzel insanlarla karşılaştırdığın için, bana 2 üniversiteyi aynı anda bitirme gücü verdiğin için binlerce şükürler olsun.

 

Saygı ve sevgilerimle Merve Öz

Yorum Yap

Yorum Yazmak İçin Tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.